zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Ivo Kahánek bude hostem baletu Beethoven

Beethoven

autor: Ctibor Bachratý  

zvětšit obrázek

S Baletem NdB vystoupí přední český pianista Ivo Kahánek. Bude exkluzivním hostem v baletu BEETHOVEN, který pojednává o geniálním hudebním skladateli. Ivo Kahánek si získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je držitelem mnoha prestižních mezinárodních ocenění. Diváci se mohou těšit na mimořádnou interpretaci světoznámých skladeb Ludwiga van Beethovena, například slavné Měsíční sonáty nebo takzvané Patetické.

V únoru uvede soubor Baletu NdB hned čtyřikrát opulentní představení Beethoven, které kombinuje taneční umění s vystoupeními operních sólistů a sboru i orchestru Janáčkovy opery. Umělecký šéf Baletu NdB a současně choreograf Mário Radačovský oslovil klavírního virtuose Ivo Kahánka s nabídkou hostování v jeho baletu Beethoven. Diváci tak budou mít unikátní příležitost vidět na prknech Janáčkova divadla mimořádného českého pianistu.
Ivo Kahánek si získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace. Je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Akademie múzických umění v Praze. Má za sebou také studijní stáž na londýnské Guildhall School of Music and Drama a mistrovské kurzy pod vedením Karl-Heinze Kämmerlinga, Christiana Zachariase, Alicie de Larrocha, Imogen Cooper, Petera Frankla a dalších osobností. Je rovněž držitelem řady prestižních mezinárodních ocenění, mezi jinými Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni či Stiftung Tomassoni Wettbewerb v Kolíně nad Rýnem.
„Přijďte si vychutnat něžnou i divokou hudbu geniálního skladatele v úplně novém kontextu ve spojení s krásou lidského těla a jeho dynamickým pohybem“, zve diváky pianista Ivo Kahánek.

V rámci Kahánkova vystoupení v baletu Beethoven se diváci mohou těšit na mimořádnou interpretaci světově proslulých skladeb Ludwiga van Beethovena – Měsíční sonátu, která dnes patří mezi nejznámější klavírní skladby vůbec, klavírní sonátu č. 31, klavírní sonátu č. 8. – tzv. Patetickou, věnovanou Beethovenovu příteli princi Karlu von Lichnowskému, nebo 2. větu z vůbec posledního Beethovenova klavírního koncertu, známého jako „Císařský“.
Termíny 13., 14., 23. a 24. února 2024 v Janáčkově divadle. Vstupenky zakoupíte na www.ndbrno.cz.

9.2.2024 16:02:23 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hra, která se zvrtla (MdB)

Články v rubrice - Zveme ...

Pucciniho Vlaštovka zabarvená do stylu art deco

Vlaštovka

Pozdní dílo italského skladatele Giacoma Pucciniho Vlaštovka se na prkna Metropolitní opery v New Yorku vrací ...celý článek


Premiéra 24 z dílny pěti choreografů

Dům tanečního umění Praha

Bohemia Balet, soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy chystá nový komponovaný program. Večer nese společný n ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Karel Kryl – 80 let

Karel Kryl

Občan Karel Kryl
Mýtus a legenda, která neunesla podivnou svobodu a blbou náladu. Dokumentem si připomínáme celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Antologie Krvavý Žižkov

Přebal knihy

Krvavý Žižkov je antologie, která má svého předchůdce Krvavý Bronx (2020), úspěšnou knihu povídek o „vyl celý článek

další články...