zvláštní poděkování
Quantcom.cz

13. komnata Ilony Svobodové

Ilona Svobodová

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

13. komnata Ilony Svobodové
Ve výroční sérii oblíbeného pořadu herečka a dabérka znovu otevřela svou 13. komnatu. Vyprávěla o tom, jak se po ztrátě druhého manžela musela vyrovnat se smrtí dalšího dlouhodobého partnera. Příběhem provází Martina Hynková Vrbová. Režie D. Hnát. Ilona Svobodová prožila pětadvacet let v harmonickém manželství s hudebníkem Petrem Skoumalem, který v roce 2014 podlehl rakovině. Krátce předtím zachránila život svému synovi Filipovi, kterého našla v bezvědomí a s nímž následně několik let intenzivně rehabilitovala pomocí Feuersteinovy metody. Po smrti manžela se herečka potýkala s vyčerpáním, osamocením a musela absolvovat dlouhotrvající dědické vypořádání. Přesto dokázala znovu najít lásku u architekta Petra. I on však po šestiletém vztahu podlehl onkologickému onemocnění.

Děti se osamostatnily a ztráty partnerů ji v roce 2025 vedly k rozhodnutí opustit velký rodinný dům, vyklidit manželovu pozůstalost a přestěhovat se do menšího bytu. Nesnáší nespravedlnost, proto se kvůli úřednímu nerespektování výsledků konkurzu na ředitele Pražské konzervatoře, které vyhodnotila odborná komise, rozhodla po šesti letech ukončit své působení ve škole ve funkci vedoucí hudebně dramatického oddělení. V současné době je na volné noze, hraje na několika divadelních scénách, ve známém seriálu, dabuje a s kolegy vystupuje v zájezdovém představení postaveném na písních Petra Skoumala.
Vysílání: 08.4., 21.05 hod., ČT1
Opakování: 14.4., ČT1

4.4.2026 13:04:26 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel ČR

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 20. týden

Iva Janžurová

13. komnata Ivanky Deváté
Ve výroční sérii oblíbeného pořadu se ke svému příběhu vrací známá herečka a spis ...celý článek


Divadelní tipy 21. týden

Iva Janžurová (Janžurka)

13. komnata Chantal Poullain
Ve výročním dílu se ke svému příběhu vrací herečka a šansoniérka, která po roz ...celý článek



Časopis 21 - sekce

HUDBA

Renne Dang vydává nové album trauma party

Renne Dang

Nejosobnější a hudebně nejkomplexnější dílo českého umělce vychází na všech hlavních streamovacích platformách celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Román Jméno od Constance Debré

Constance Debré – Jméno (Foto: Tereza Havlínková)

tranzit.cz vydal v českém překladu Petry Zikmundové další knihu radikální francouzské prozaičky Constance Debr celý článek

další články...