zvláštní poděkování
Quantcom.cz

John Travolta - 70 let

Scarlett Johanssonová a John Travolta

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Hvězdy stříbrného plátna: John Travolta
Od Horečky sobotní noci k Pulp Fiction. Portrét slavného amerického herce, který 18.2. slaví sedmdesátiny. Britský dokumentární cyklus. O Johnu Travoltovi toho víme opravdu hodně. Že dovede pilotovat letadlo, že patří mezi scientology, že skvěle tančí a zpívá, že má rád své fanoušky. To poslední ostatně prokázal i při návštěvě filmového festivalu v Karlových Varech v roce 2013, kde se ochotně fotografoval snad se všemi, kdo o to stáli. Málokdo se zamýšlí nad tím, jak univerzálním hercem Travolta je a že své kvality prokázal právě už v Horečce sobotní noci, která ho proslavila a která u nás byla v době svého uvedení vnímána spíše jako taneční oddechový film. Dokáže si sám ze sebe udělat legraci, což je vidět na jeho skvělém výkonu v roli přitroublého gangstera Vincenta Vegy. Je až neuvěřitelné, že tento herecký chameleón slaví v těchto dnech už sedmdesáté narozeniny.
Vysílání: 17.2., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 20.2., ČT art., 22.2., ČT art

Píseň lásky samotářky
Srdce je osamělý lovec. Působivá zpráva o lásce a přátelství tří ztracenců, kteří se nečekaně ocitnou pod jednou střechou. V hlavních rolích zazářili Scarlett Johanssonová a John Travolta, který dnes slaví 70. narozeniny (2004). Dále hrají: G. Macht, D. K. Ungerová, D. Jensen, C. Crawford, S. Shroyer a další. Režie Shainee Gabelová (V anglickém znění s titulky). Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Věčně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí.
Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johannsonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese.
Vysílání: 18.2., 22.30 hod., ČT art

12.2.2024 15:02:36 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Z éteru

Literární tipy 15. týden

Juliette Binocheová (Děti svého věku)

Roznese tě na kopytech
Jiří Dvořák a Milan Šteindler v televizním filmu podle slavného bestselleru Simony M ...celý článek


Koprodukční dokument o třech mužích

Tátové v rolích matek

Tátové v rolích matek
Co se stane s muži, když se stanou otci? Jak se mění psychicky a fyzicky během těhote ...celý článek


Příběh mafiána Tommasa Buscetty

První zrádce

První zrádce
Když promluvil, Cosa Nostra prohrála. Realistické vylíčení příběhu mafiána Tommasa Buscetty, j ...celý článek


Výtvarné tipy 15. týden

Planeta pokladů: Afrika

Planeta pokladů: Afrika
Odhalování památek světového kulturního dědictví UNESCO na kontinentu plném tradičn ...celý článek


Příběhy filmových legend: Meryl Streepová

Meryl Streepová

Meryl Streepová – tajemná a proměnlivá
Fenomenální chameleón, skromná hvězda bez skandálů. Francouzsk ...celý článek


Filmové tipy 15. týden

Collin Farrell (Oklamaný)

U mě dobrý
Kdo dokáže převézt bandu podivných skořápkářů? Jedině banda ještě podivnějších přátel! Česká kom ...celý článekČasopis 16 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 15. týden

Rudolf Hrušínský

Tichý muž
Na vynikajícího českého herce a vzácného člověka Rudolfa Hrušínského, od jehož úmrtí zítra uplyne celý článek

další články...