zvláštní poděkování
Quantcom.cz

PRAKAB přivítá veřejnost v rámci dne otevřených dveří

KoresponDance

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Pražská kabelovna ve druhé polovině června otevře své brány veřejnosti, které nabídne nejen možnost prohlédnout si výrobní haly, ale současně také sledovat přímo v areálu továrny vystoupení v rámci letošního ročníku festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Ten letos opět zavítá do netradičního prostředí továrny společnosti v pražském Hostivaři. Následně se přesune do Žďáru nad Sázavou, kde probíhá již od roku 2013.

Společnost PRAKAB, tradiční český výrobce kabelů s více než stoletou historií, připravuje na 20. června den otevřených dveří. Veřejnost tak bude mít ojedinělou možnost prohlédnout si v rámci komentovaných prohlídek výrobní haly společnosti, kterou v roce 1921 založil legendární továrník Emil Kolben. Komentované prohlídky budou probíhat od 16 do 20 hodin.
Zároveň odstartuje také Kariérní den, který zájemcům představí pracovní možností v této úspěšné firmě, která je významným evropským výrobcem kabelů a rovněž vedoucí společností v segmentu protipožárních kabelů. Rozvoj digitalizace a propojení moderního světa samozřejmě pro výrobce kabelů přináší mnohé příležitosti a pro společnost PRAKAB se otevírají zajímavé obchodní příležitosti jak v segmentu klasických kabelů, tak ohniodolných a oheň retardujících kabelů, kabelů pro železnice a energetický sektor. „Kvalitní zaměstnanci jsou základem úspěchu každé firmy a my určitě hledáme posilu našeho týmu. Na zájemce budou čekat naši HR specialisté, kteří s nimi proberou možnosti jejich zapojení a další kariérní příležitosti,“ vysvětluje Tomáš Zieschang, ředitel PRAKAB.

Na závěr dne proběhne kulturní část programu, když se přímo v industriálním prostředí areálu továrny odehraje také druhý den letošního ročníku festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. „Je to již podruhé, co festival KoresponDance zavítá do naší továrny. Jde o skvělé propojení, které možná na první pohled není tak jasné. Spojují nás dva koncepty. Jak pro PRAKAB, tak pro KoresponDance je důležitá energie. My ji pomáháme rozvádět, tanec jí využívá a vyjadřuje. Za druhé jde o moderní pojetí života, ať je to moderní tanec nebo obecný moderní způsob života, který PRAKAB díky propojenosti kabely umožňuje,“ říká Tomáš Zieschang.

„Propojení rozdílných prostředí a přidanou hodnotou jednotlivých děl je i to, že se zapojí zaměstnanci PRAKABu. Velmi si vážíme spolupráce, kterou se nám podařilo vytvořit a udržet, přece jen umělci v továrně nejsou k vidění každý den,” přibližuje pražský den ředitelka festivalu Marie Kinsky. Ten se v PRAKABu uskuteční 20. června v odpoledních a večerních hodinách. Program v pražské kabelovně láká na choreografku a performerku Katiu Marii Germain z kanadského Montréalu, francouzské uskupení Alta Gama, které ve své performance řeší vztah k vlastnímu tělu. Na této cestě k sebepoznání bude důležitým nástrojem nejen člověk sám, ale i největší vynález všech dob – kolo. Performeři a choreografové Viktor Černický a Agáta Jarošová připraví pro diváky performance na míru prostorám PRAKABu. Své pohybové umění představí i ti nejmladší – děti zapojené do projektu Škola tančí.

17.6.2024 08:06:06 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Festivaly

Letních slavností staré hudby zahájí vlámští a čeští hudebníci

Oltremontano Antwerpen

25. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí v úterý 16. července v pražských Emauzíc ...celý článek


Třeboňská nocturna budou hostit klasickou hudbu i jazz

Třeboňská nocturna (Foto: Ivan Malý)

Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zahájí již 9. července svůj 21. ročník. Až do 13. července bud ...celý článekČasopis 29 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 30. týden

Žalman & spol.

Televizní písničky a songy Michala Bukoviče
Karel nese asi čaj, Malý dům nad skálou, Řidič tvrdý chleba má, celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběhy filmových legend- Robert Redford

Robert Redford

Robert Redford – Sundance Kid
Legenda mezi herci, režiséry i zakladateli úspěšných festivalů. Francou celý článek

další články...