Dokument Americký step

autor: Česká televize
zvětšit obrázekAmerický step
Dokument o historii stepu ve Spojených státech od počátků až po současnost. Režie M. Wilkinson (Premiéra). Dokumentární film o historii a současnosti stepu ve Spojených státech amerických je objasňován v souvislosti s dějinami země a usazováním jednotlivých etnických skupin i vyznání. Každá si přinesla svůj způsob tance i hudebního vyjádření. Zvláštní pohled je věnován černým africkým otrokům a dlouhá léta diskriminačního zacházení s nimi.
V dokumentu vystupují stepaři, tanečníci, choreografové, spisovatelé, herci i taneční kritik a všechny jejich názory jsou dokumentovány nepřeberným množstvím ukázek těch nejslavnějších stepařských hvězd od počátků filmu. Vzniká tak mimořádně plastická výpověď nejen o tanci samotném a jeho vztahu k jazzu, ale i o tom, co v kultuře a společnosti Spojených států znamená.
Vysílání: 11.12., 23.00 hod., ČT art
Opakování: 15.12., ČT art
TIP!
Časopis 05 - rubriky
Články v rubrice - Z éteru
Karajanův Růžový kavalír v Salcburku

Karajanův Růžový kavalír v Salcburku
O vzrušující atmosféře otevření salcburského Velkého festivalového dom ...celý článek
Časopis 05 - sekce
DIVADLO
Seminář Veřejná kulturní instituce

Ve čtvrtek 19. ledna 2023 proběhl pod záštitou poslankyně Ing. Jarmily Levko a za účasti ministra kultury Mart celý článek
HUDBA
2 x Karel Gott

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Národní třída film podle knihy

Národní třída
Valej do tebe, že máš bejt šťastnej… Koprodukční film ČT podle stejnojmenné knihy J. Ru celý článek