zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Vlčí píseň ohlašuje společné album herce a skladatelky

Ensoul

autor: Anna Kovacic  

zvětšit obrázek

Roztáhnout křídla naplno také v hudbě se rozhodl známý herec Petr Vaněk. Singlem Vlčí píseň nyní ohlašuje album, které připravil společně se skladatelkou Sárou Bukovskou. Působivý videoklip k němu v srdci Jizerských hor režírovala respektovaná fotografka Anna Kovačič. Vaňka zachytila v jeho přirozené poloze – během svobodného pohybu přírodou, kde se i díky svým lesním terapiím cítí v absolutním bezpečí.

Jako zpěvák na sebe Petr Vaněk poprvé upozornil účastí v Bernsteinově Mši s Vojtěchem Dykem v hlavní roli Celebranta a charitativním projektem Zkoleduj se. Až ve svém novém projektu Ensoul se Sárou Bukovskou dal svému hudebnímu já ale průchod konečně naplno. Oba umělci se poznali během zkoušení představení Sherlock Holmes v Hudebním divadle Karlín a okamžitě si padli do oka. Petr přinesl texty, Sára na ně složila hudbu.
„Zpívání mi v životě dovoluje se pouštět dál a hlouběji. Roztáhnout křídla pro mě znamená opustit komfortní zónu. Projevit citlivost, poetičnost a radost z možnosti poletovat mezi notami. Tvoření textů pro mě bylo úžasné osvobození a uvolnění,“ říká Vaněk. „Když se ocitnou v jednom místě a čase lidé navzájem si podobní, mají pocit, že se znají. Je to jako znamení. Spolupráce s Petrem mne vrací k sobě samé. K mé radostné části, kdy je život bezstarostný a plný těšení na další příští. Ensoul je života nádech, který je přítomen vždy. I na tom nejvíce nehostinném místě,“ dodává Bukovská.

Vlčí píseň je vůbec první skladbou, která pro album Roztáhnout křídla vznikla. V klipu režisérky Anny Kovačič natáčeném v hlubokém lese nedaleko Josefova Dolu šel Vaněk naproti své živočišné podstatě. Kameraman Petr Vágner jej zachytil při lezení po skalách a stromech, u vodopádu nebo při potápění v horské bystřině. Oblečený i zcela bez oděvu se stal přirozenou součástí krajiny.
„Je to písnička věnovaná touze, svobodě, loajalitě a, jak jinak, lásce. Kdo ji nepotřebuje? Leda blázen,“ říká Bukovská. „Roztáhnout křídla – protože raději dříve, než později, musíme všichni vzlétnout. Najít sebe sama. A mít se rádi takoví, jací jsme,“ uzavírá.
Vlčí píseň vychází ve spolupráci s labelem Bumbum Satori a v distribuci Warner Music. Singl je předzvěstí alba Roztáhnout křídla, které obsahuje jedenáct skladeb a žánrově je velmi pestré – využívá ingrediencí folku, popu, world music i šansonu. Nahrávalo se v pražském studiu Coffee Records za producentského dohledu Marka Leždíka, o mastering se postaral Tomáš „Gaex“ Karásek.
Album Roztáhnout křídla vyjde 4. října 2024. Téhož dne dvojice projekt Ensoul poprvé představí naživo.

17.6.2024 08:06:27 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zprávy

Czeching 2024: koho Radio Wave pošle na Eurosonic?

We Are Domi

Exportní projekt Czeching Radia Wave letos představí tři výrazné zástupce domácí hudební scény. David Žbirka a ...celý článekČasopis 29 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Kunst Hala zahájila letní sezónu autorskou výstavou Polaris

L. Machalický a T. Predka (Foto: Martin Ducháček)

Liberecká KUNST HALA a COZY STUDIO připravily pro milovníky moderního umění další skvělý zážitek. Jedná se o v celý článek

další články...