zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jedinečné koncerty

Lenka Nová ve vile Winternitz

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Pocta Haně Zagorové
Velký vzpomínkový galakoncert na legendární českou zpěvačku z pražské Lucerny z prosince 2023. Účinkují: H. Vondráčková, M. Absolonová, M. Jandová, J. Čvančarová, B. Hrzánová, M. Konvičková, A. Vágnerová, K. Vágner a další. Speciální host Š. Margita. Hraje Boom! Band Jiřího Dvořáka. Režie V. Bělohradský. Jedna z největších hvězd a stálic české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, za svůj život potěšila nespočet fanoušků a buďte si jistí, že radost bude její hudba rozdávat i dále.
Velkolepá show “Pocta Haně Zagorové” byla oslavou její tvorby a zazněly ty největší hity napříč celou její hudební kariérou. Hvězdné hosty doprovázel úžasný Boom! Band Jiřího Dvořáka ve velkém složení. Program večera vychází ze scénáře koncertu, který připravovala Hana Zagorová, u příležitosti plánované oslavy 75. narozenin a který se nakonec bohužel neuskutečnil.
Vysílání: 17.2., 21.20 hod., ČT1
Opakování: 20.2., ČT1

Lenka Nová ve vile Winternitz
Jedinečný koncert výrazné české šansoniérky v kulisách architektonického klenotu Adolfa Loose. Režie J. Tengler. Lenka Nová je již dobře známou a etablovanou interpretkou a autorkou, která se po dlouholetém účinkování v kapele Laura a její tygři a následné spolupráci s textařem Michalem Horáčkem vyprofilovala ve skutečně osobitou interpretku s kvalitním repertoárem a jedinečným pódiovým charismatem. Cyklus koncertů ve významných a architektonicky jedinečných vilách v Čechách a na Moravě navíc pojí její silné interpretační výkony s výjimečnou atmosférou místa, kde se konají. Vila Winternitz na pražských Malvazinkách patří k nejpozoruhodnějším u nás, vyniká architektonickými kvalitami, stejně jako jedinečností atmosféry. Komorní recitál sestavený z posledních dvou alb Čtyřicítka a Dopisy doplní starší písně převážně autorů Petra Hapky a Michala Horáčka. Na klavír zahraje Petr Malásek, na kytaru Josef Štěpánek a na kontrabas Rastislav Uhrik.
Vysílání: 16.2., 20.45 hod., ČT art
Opakování: 19.2., ČT art

12.2.2024 14:02:36 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Články v rubrice - Z éteru

Mezinárodní den Romů

Ida Kelarová

Paĺikerav – Děkuji
Hudební oslava dnešního Mezinárodního dne Romů z pražského Rudolfina. Letošní konc ...celý článek


Hudební tipy 15. týden

Karel

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče ...celý článek


Karel Kryl – 80 let

Karel Kryl

Občan Karel Kryl
Mýtus a legenda, která neunesla podivnou svobodu a blbou náladu. Dokumentem si připomínáme ...celý článekČasopis 16 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Michal Ajvaz nová próza Pasáže

Přebal knihy Pasáže

Kniha Pasáže jsou devátou prózou Michala Ajvaze. A zároveň jako by to nebyl devátý titul, ale stále tatáž, nek celý článek

další články...