zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Nastudujte školní literaturu sledováním divadla

Ondřej Vetchý a Jaromír Dulava (Ptákovina)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Kytice, Bratři Karamazovi nebo Audience – maturita se blíží a znalost doporučené četby se čím dál víc hodí. Studenti, kteří si nestihli známá díla přečíst, si můžou pustit známé klasiky v divadelní verzi. Na Dramoxu najdete desítky titulů doporučené četby v provedení českých i světových divadel. I učení může být zábava!

A začněme rovnou u českých klasiků. Drama bratří Mrštíků, Maryša, s Pavlou Gajdošíkovou a Norbertem Lichým v hlavních rolích nabízí Bezručovo divadlo v Ostravě. V doporučené četbě samozřejmě nesmí chybět ani Kytice - na Dramoxu v netradiční verzi Tylova divadla jako balet plný kouzel. A co klasika v moderním podání? Pak zkuste Švejka v doprovodu Dire Straits nebo Franka Zappy. Divadlo Husa na provázku jako vždy příjemně překvapí. Pokud si vytáhnete autory 20. století, znalosti života literárního velikána Karla Čapka se budou hodit. Podívejte se na představení Čapek a máte vyhráno! „Moc doporučuji toto představení s Jiřím Hánou z Městských divadel pražských, které připomíná poslední roky Čapkova života i osobnosti, kterými se obklopoval,” říká produkční Dramoxu pro školy Nela Miloševič. „Nejen že se studenti dozvědí spoustu historických zajímavostí, ale hlavně mohou vyřešit doporučenou četbu tím, co je pro ně běžné, tedy sledováním videa online!” Čapkovo drama o nástupu fašismu Bílá nemoc zase převedlo na jeviště Městské divadlo v Mladé Boleslavi, adaptaci slavného Hordubala pak zinscenovalo ostravské Studio G.

K vidění online je i jedna z mála divadelních her loni zesnulého Milana Kundery Ptákovina. Ondřej Vetchý s Jaromírem Dulavou a dalšími kolegy z Činoheráku předvádí dokonalou hereckou souhru v satirické komedii o jednom nevinném kosočtverci na tabuli… Z tvorby Václava Havla pak studenti ocení vtipnou Audienci od Bezručů, Vyrozumění z Komorní scény Aréna.
Rychlé opáčko ze světových klasiků
Na poslední chvíli je možné dohnat i Bratry Karamazovy z Dejvického nebo rychlokurz ze světového divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách z Divadla v Dlouhé. Jak upozorňuje jeden z hlavních představitelů Jan Vondráček: „Jestli nejste připoutáni, tak se držte vzájemně, protože vás upozorňuju, že toto představení bude velký fičák.“ V anglické verzi s českými titulky se nabízí i představení Romeo a Julie, Hamlet nebo Zkrocení zlé ženy ze známého stratfordského festivalu v Kanadě.

Dramox pro školy

Pro studenty a učitele má navíc Dramox speciální nabídku! Učitelé mohou vybrat ze dvou variant: buď objednat balíček pro celou třídu jen za 2 990 korun, v rámci nějž získá každý student ze třídy měsíční přístup na Dramox, nebo objednat klasické předplatné na měsíc, tři, šest nebo dvanáct s 50 % slevou. „Kromě přístupu k inscenacím získají učitelé také sadu metodických pracovních listů k vybraným představením, které Dramox vytvořil ve spolupráci s DAMU, a kterými je možné výuky zpestřit,” doplňuje Nela Miloševič. Pokud byste měli zájem o více informací o Dramoxu pro školy, neváhejte napsat na skoly@dramox.cz. Pedagogům rádi poskytneme zkušební voucher zdarma.

1.4.2024 11:03:36 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hra, která se zvrtla (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Nová výzva Kašpar.Dramatik

Martin Hofmann (Cyrano)

Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje ...celý článek


Pořád jsem to já poprvé v Pardubicích

Eliška Lásková a Petra Janečková (Pořád jsem to já)

Východočeské divadlo uvádí novinku, hru Pořád jsem to já, kterou autorka Christine Mary Dunford napsala podle ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Mladí ladí jazz zdarma na Karlovo náměstí

Jazzanova

V Praze do 30. dubna patří Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mlad celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 15. týden

Planeta pokladů: Afrika

Planeta pokladů: Afrika
Odhalování památek světového kulturního dědictví UNESCO na kontinentu plném tradičn celý článek

další články...