zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Slovácké divadlo chystá workshopy pro děti

Trojice mladých divadelníků

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Slovácké divadlo připravuje atraktivní novinku pro své nejmenší diváky. Je jí série čtyř workshopů, ve kterých divadelníci dětem přiblíží lákavý svět za oponou. Za nápadem stojí trojice mladých divadelníků, lektorka Terezie Čermáková a herci Daniel Gajdoš a Jakub Zelinka. „V prosinci jsme dětem po pohádkách nabídli tvůrčí dílny a byl o ně tak velký zájem, že jsme se shodli, že by byla škoda nevymyslet další aktivity,” říká Terezie Čermáková a prozrazuje, co s kolegy chystá. „Rádi bychom děti seznámili s tím, jak divadlo funguje a jak vzniká inscenace. Chceme, aby se potkaly s divadlem jinak, než jen jako pasivní diváci v publiku,” vysvětluje Terezie Čermáková a představuje první setkání 16. března 2024 na Malé scéně.

„To bude obecně divadelní, takové zmenšené divadlo. Seznámíme děti s různými divadelními profesemi. Takže chvíli z nás společně budou třeba kostýmní výtvarníci, ale staneme se i herci a režiséry,“ popisuje divadelní lektorka.
13. dubna 2024 se děti sejdou zas, tentokrát se zaměří na divadelní hry a improvizaci. 4. května se děti dočkají setkání s názvem Vdechni život loutce, kdy se seznámí s druhy loutek a prací s předmětem a s hlasem. A 1. června přijdou na řadu hry s maskami a jevištním pohybem. „Všechno proběhne formou hry, myslím si totiž, že především prostřednictvím zábavných cvičení se dá nejvíc naučit,“ uzavírá Terezie Čermáková a dodává, že děti budou rozděleny do dvou věkových kategorií, a to od 7 do 10 let a od 11 do 14 let.

Zájem o novinku je obrovský. „První workshop pro mladší děti byl vyprodaný během několika hodin, ten pro starší děti je obsazený z poloviny, čekáme ale, že i on se zaplní,” říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník, podle kterého jsou workshopy důležité nejenom pro rozvíjení talentu dětí, ale i pro pochopení divadla jako takového. „Vsázíme samozřejmě i na to, že diváci budou po jejich absolvování přicházet k nám do divadla častěji, aby si ověřili, co funguje i v praxi. I proto máme v nabídce několik druhů předplatného pro děti všech věkových kategorií,” dodává Josef Kubáník s tím, že v aktivitách pro nejmenší diváky bude Slovácké divadlo stále pokračovat. Rezervace na workshopy jsou možné na webu divadla.

19.2.2024 16:02:24 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hra, která se zvrtla (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Nová výzva Kašpar.Dramatik

Martin Hofmann (Cyrano)

Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje ...celý článek


Pořád jsem to já poprvé v Pardubicích

Eliška Lásková a Petra Janečková (Pořád jsem to já)

Východočeské divadlo uvádí novinku, hru Pořád jsem to já, kterou autorka Christine Mary Dunford napsala podle ...celý článekČasopis 16 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 15. týden

Collin Farrell (Oklamaný)

U mě dobrý
Kdo dokáže převézt bandu podivných skořápkářů? Jedině banda ještě podivnějších přátel! Česká kom celý článek

další články...